Emirates w Warszawie!

Dziś siatka połączeń warszawskiego lotniska imienia F. Chopina wzbogaciła się o nową, dalekodystansową trasę.  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obsługę rejsów na trasie Warszawa - Dubaj zainaugurowały linie lotnicze Emirates.
                Z wielu powodów warto dokładniej przyjrzeć się tej inicjatywie. Przede wszystkim, w tej chwili do stolicy naszego kraju lata już dwóch dużych przewoźników z Bliskiego Wschodu: Qatar Airways i właśnie Emirates. Po drugie przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako pierwsza zagraniczna linia lotnicza obsługuje rejsy wykorzystując samoloty szerokokadłubowe. Co więcej, po raz pierwszy pasażerowie rozpoczynający podróż w Warszawie będą mogli kupić bilet w pierwszej klasie.
Samoloty Airbus 330-200 będą latać na trasie DXB-WAW-DXB codziennie według następującego rozkładu: wylot z Dubaju o godzinie 7.30, przylot do Warszawy o godzinie 10.45. Statek powietrzny będzie opuszczał Warszawę o godzinie 13.50 i dotrze do Dubaju o 22.15. Odrzutowce w konfiguracji trzyklasowej będą mogły zabrać na pokład 237 pasażerów: 12 w pierwszej klasie, 42 w klasie biznes oraz 183 w klasie ekonomicznej. Inauguracyjny rejs do Warszawy wykonał samolot noszący znaki rejestracyjne A6-EAJ. Oprócz pasażerów, na pokładzie przybyła do Polski delegacja w skład której weszli między innymi przedstawiciele przewoźnika oraz władz ZEA.
Nowa linia umożliwi pasażerom z Polski dotarcie z przesiadką w Dubaju do wielu miast - jak powiedział podczas konferencji w Warszawie Thierry Antinori, wiceprezes linii Emirates do spraw globalnej sprzedaży przewozów pasażerskich, jego zdaniem od 20 do 40 procent podróżnych korzystających z usług jego linii, wybierze się w podróż do Dubaju, reszta po przesiadce uda się  w dalszą podróż. Najwięcej pasażerów zdaniem Antinoriego poleci do Indii, Chin oraz Australii. Wiceprezes podkreślił także, że to połączenie otwiera zupełnie nowe perspektywy w relacjach biznesowych pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Podczas konferencji głos zabrał również prezes Polskich Portów Lotniczych Michał Marzec. Stwierdził, że otwarcie nowego połączenia do Warszawy doskonale pokazuje,  że stołeczny port gwarantuje wysoki poziom obsługi pasażerów i bezpieczeństwa.

Thierry Antinori, wiceprezes Emirates do spraw globalnej sprzedaży przewozów pasażerskich oraz Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie Michał Marzec podczas konferencji prasowej 6 lutego.

Pierwszy lot z Dubaju do Warszawy wykonał samolot Airbus 330-200 noszący rejestrację A6-EAJ.
Tekst i foto: JG

 


  
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Copyrights by: jetzone.pl 2008 - 2010 | Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org